Strona główna arrow Aktualności arrow Program powszechnej nauki pływania Umiem Pływać 31.10.2020.  

Unia Europejska    


Program powszechnej nauki pływania Umiem Pływać

     W Gminie Sierpc, programem powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”, zostało objętych 120 dzieci z klas I-III wszystkich szkół podstawowych: Zespół Szkół w Borkowie Kościelnym Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym, Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Goleszynie, Szkoła Podstawowa w Sudragach, Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Padlewskiego w Bledzewie. Projekt był finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki we współpracy z Unią Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza, oraz Klubem Pływackim „Shark” Sierpc.

1.jpg

 

     Dzieci od września do połowy grudnia 2016r. uczestniczyły w 20 godzinach lekcyjnych zajęć nauki pływania prowadzonej przez instruktorów pracujących na co dzień w placówkach gminy Sierpc: Pana Roberta Rzeszotarskiego, Pana Mariusza Żmijewskiego i Pana Radosława Ulickiego. Dzieci podczas zajęć uczyły się opanowania podstawowych czynności w wodzie, nurkowania, otwierania oczu pod wodą, ćwiczeń wypornościowych, wślizgów do wody, skoków do wody, ruchów napędzających w stylu grzbietowym i w kraulu na piersiach.

Ponadto dzieci brały udział w szkoleniu na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz bezpiecznego zachowania się nad wodą, prowadzonym przez Pana Przemysława Burzyńskiego-Ratownika WOPR.

     W sobotę 10. grudnia 2016r., na Krytej Pływalni w Sierpcu, odbyło się podsumowanie projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać” 2016r. realizowanego przez Klub Pływacki „Shark” Sierpc wraz z uczestniczącymi w nim gminami: Sierpc, Mochowo, Gozdowo, Szczutowo, Bieżuń i Żuromin. W podsumowaniu projektu brali udział przedstawiciele jednostek samorządowych, dyrektorzy szkół, dzieci i rodzice, honorowym gościem był Pan Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Waldemar Olejniczak. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności pływackie wyuczone podczas zajęć z projektu. W asyście braw z trybun od rodziców, przepłynęły bardzo szybko i poprawnie technicznie jedną długość basenu dowolnie wybranym stylem. Na koniec, każdy uczestnik projektu „Umiem Pływać 2016r.", otrzymał złoty medal oraz Dyplom Uczestnictwa. Dla wielu z nich był to pierwszy sportowy sukces w życiu.

2.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg
8.jpg 9.jpg 10.jpg
11.jpg 12.jpg 13.jpg
14.jpg 15.jpg 16.jpg
17.jpg 18.jpg  

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg