Strona główna arrow Szkoły i Przedszkole arrow Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym 15.08.2022.  

Unia Europejska    


Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

 

Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

 

gimnazjum_borkowo2.jpg

Adres szkoły:

Borkowo Kościelne
ul. Szkolna 2,
09-200 Sierpc

tel.:  24-275 -15-31 (sekretariat, dyrektor)      

24-275-25-37 (pokój nauczycielski)

fax:  24-275-15-31

e-mail: zsborkowo@poczta.fm

strona www: 

 

Dyrektor:

Maria Jolanta Trzcińska

 

    

21 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyło się świąteczne kolędowanie. Życzenia uczniom, nauczycielem, rodzicom i zaproszonym gościom złożył pani Dyrektor Maria Trzcińska, Wójt Gminy Sierpc pan Krzysztof Korpoliński oraz proboszcz parafii Borkowo ksiądz Adam Zaborowski. Wśród zaproszonych gości byli podopieczni Stowarzyszenia "Szansa na życie". Uczniowie naszej szkoły wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój śpiewając piękne kolędy i pastorałki. Była to też znakomita okazja żeby przybliżyć historię kolęd i oraz innych tradycji świątecznych. Na zakończenie do dzieci przybył Mikołaj ze słodkim poczęstunkiem. Szkolne kolędowanie przygotowały: p. Zofia Gutkowska, p. Milena Makowska oraz p. Maria Sobolewska.

 

 


5 grudnia 2016 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się V Powiatowy Dzień Wolontariatu.  Impreza, została objęta patronatem Starosty Powiatu Sierpeckiego Pana Jana Laskowskiego. Jej organizatorami byli: Sierpeckie Stowarzyszenie „Szansa na Życie”, Zespół Szkół Nr 1 w Sierpcu, Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Burmistrz Miasta Sierpc oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Na spotkanie przybyli w towarzystwie swoich dyrektorów oraz nauczycieli - opiekunów młodzi wolontariusze z sierpeckich szkół średnich, gimnazjalnych oraz podstawowych. Nie zabrakło także wolontariuszy z naszej szkoły, z działającego bardzo aktywnie Szkolnego Klubu Wolontariatu. Podczas Dnia Wolontariatu podsumowano działania wolontariackie, które odbyły się w minionym roku. Analogicznie do lat ubiegłych osoby wyróżniające się pracą na rzecz innych zostały nagrodzone tytułem: „Super Wolontariusza”. Z naszej szkoły zaszczytny tytuł Super Wolontariusza otrzymała Marta Krokosz.. Dziewczynka jest członkiem Szkolnego Klubu Wolontariatu, którego pracę koordynują p. M. Korpolińska i p. Anita Marlęga.

W tym roku Kapituła konkursu postanowiła przyznać tytuł „Nadzwyczajny Wolontariusz 2016” opiekunce naszego Szkolnego Koła Wolontariatu  Pani Małgorzacie Korpolińskiej.

 


W REGIONALNYM CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ w PŁOCKU odbyło się podsumowanie Regionalnego Konkursu pt,, SZKOŁA DLA POPRAWY JAKOŚCI POWIETRZA ''organizowanego w ramach projektu ,,Nie -dla niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza''. Celem konkursu było przygotowanie i przeprowadzenie lokalnych aktywności adresowanych do uczniów ,ich rodziców ,lokalnych społeczności, urzędów gmin itp. Nasza szkoła w tym konkursie  otrzymała WYRÓŻNIENIE. Uczniowie szkoły podstawowej wykonywali prace plastyczne ,a gimnazjum prezentację multimedialną i album. Prace były wykonane pod kierunkiem pań; U. Chojnowskiej, M .Korpolińskiej, M. Sobolewskiej,G. Koszalskiej, D.Waćkowskiej, J. Szczepankiej. Konkurs był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Uczniowie z gimnazjum uczestniczyli w konferencji w RCEE w Płocku, podczas której prelegentami byli pracownicy naukowi z Uniwersytetu Warszawskiego, WIOŚ w Warszawie ,ORLEN w Płocku i RCEE w Płocku.

Serdecznie  DZIĘKUJEMY REGIONALNEMU CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W PŁOCKU.

 

 


5 grudnia 2016 r. nasze tenisistki Zuzanna Krześniak, Milena Dyja i Aleksandra Golis zajęły I miejsce w Finale Rejonowym w tenisie stołowym dziewcząt w Gostyninie i awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się wiosna w Ostrołęce. Opiekunem dziewcząt jest p. Tomasz Zieliński. Dziewczyny po raz kolejny pokazały klasę.

 


Uroczysta akademia z okazji Roku Sienkiewiczowskiego

 

  1 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Roku Henryka Sienkiewicza- polskiego pisarza i patrioty. Montaż słowno- muzyczny a okazji 170. rocznicy urodzin oraz 100. rocznicy śmierci Sienkiewicza przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem p. Moniki Łyczkowskiej i p. Jolanty Szuleckiej. O oprawę muzyczną zadbała p. Maria Sobolewska.

    Akademię rozpoczęła prezentacja multimedialna o życiu i twórczości naszego noblisty . Następnie uczniów powitał sam  Henryk Sienkiewicz , z którym reporterka naszego gimnazjum Natalia Okońska przeprowadziła ciekawy wywiad. Z kolei uczniowie szkoły podstawowej przedstawili inscenizację  „Bajki” H. Sienkiewicza z morałem będącym  mottem całej uroczystości:„Piękno bez dobroci jest jak kwiat bez woni”. Po inscenizacji zostały zaprezentowane fragmenty powieści Sienkiewicza. Można było usłyszeć teksty z „Pana Wołodyjowskiego”, „Potopu”, „Ogniem i mieczem”, „Quo vadis”, „Krzyżaków”. Towarzyszyły im prezentacje multimedialne pokazujące sceny filmowe z czytanym fragmentem. Podczas akademii nie zabrakło też słynnych przebojów z ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza. „Dumkę na dwa serca” brawurowo zaśpiewali Zuzia i Mariusz, „Pieśń o Małym Rycerzu” wykonał Mariusz, a „Hej Sokoły” wszyscy występujący artyści.

  Podczas uroczystości można było podziwiać portrety naszego noblisty wykonane przez uczniów Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym oraz obejrzeć wystawę książek napisanych  przez tego znamienitego powieściopisarza.

  Wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

 

 

 

 

 


 
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Ważne adresy i telefony
Rada Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
Projekty realizowane ze środków budżetu państwa
Deklaracja dostępności