Strona główna arrow Aktualności arrow WOLONTARIUSZE Z BORKOWA NAJLEPSI NA MAZOWSZU 31.10.2020.  

Unia Europejska    


WOLONTARIUSZE Z BORKOWA NAJLEPSI NA MAZOWSZU

     7 listopada 2016r. podczas uroczystej gali w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyło się podsumowanie konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu 2016". Oceniano tu głównie zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność i partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach.

1.jpg

 

I miejsce w tym konkursie zajął Szkolny Klub Wolontariatu "Pomocna dłoń" z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym. W uzasadnieniu przyznania tak wysokiego, zaszczytnego miejsca, czytamy, iż wolontariusze angażują się w działania na rzecz drugiego człowieka w wielu obszarach - pracują z osobami niepełnosprawnymi, osobami starszymi, organizują zbiórki żywności, pomagają w schronisku. Ich postawa może być wzorem oraz inspiracją dla innych. Bezinteresowna pomoc, empatia i kreatywność 50-osobowej grupy wolontariuszy sprawia, że jest ona źródłem ich wewnętrznej satysfakcji i motywacją do dalszego działania na polu wolontarystycznym. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego odebrały opiekunki Klubu Pani Anita Marlęga i Pani Małgorzata Korpolińska w towarzystwie wolontariuszy z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym. Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie. Konkurs jest okazją, by w szczególny sposób podziękować wolontariuszom, na co dzień pracującym w różnych środowiskach. Rywalizacja konkursowa pokazała wielobarwność i różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy są obecni niemalże we wszystkich sferach życia społecznego.„Mazowieckie Barwy Wolontariatu” to regionalny etap konkursu „Barwy Wolontariatu”, którego pomysłodawcą i organizatorem na poziomie ogólnopolskim jest Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce. Wyłonieni laureaci są automatycznie finalistami konkursu ogólnopolskiego.

2.jpg

 

3.jpg 4.jpg

 

Podczas uroczystości podsumowano także XVII edycję konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego. Adam Struzik podczas gali wręczył nagrody 10. laureatom tego konkursu – osobom wybitnym i aktywnym społecznie na rzecz Mazowsza. Uroczystą galę wręczenia nagród laureatom  uświetniły koncert Marcina Wyrostka, a także pokazy tańca w wykonaniu Anny Głogowskiej i Jana Klimenta. Wolontariuszom i opiekunom serdecznie gratulujemy sukcesu i zdobycia prestiżowej nagrody.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg