Strona główna arrow Aktualności arrow Dzień Papieski w Zespole Szkół w Borkowie Kościelnym 31.10.2020.  

Unia Europejska    


Dzień Papieski w Zespole Szkół w Borkowie Kościelnym

Tradycyjnie, jak co roku w październiku, obchodziliśmy XVI Dzień Papieski.

21 października 2016r. w Zespole Szkół w Borkowie Kościelnym obchodzony był ten dzień pod hasłem "Jan Paweł II- bądźcie świadkami miłosierdzia".  W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Sierpc p. Krzysztof Korpoliński, ks. dr Włodzimierz Piętka dyrektor Oddziału Płockiej Edycji Tygodnika „Gość Niedzielny", ksiądz kanonik Stefan Prusiński, ksiądz kanonik Tomasz Szablewski, uczestnicy konkursu plastycznego z opiekunami oraz uczniowie, nauczyciele i rodzice.


Pierwszym punktem programu było wręczenie nagród zwycięzcom gminnego konkursu plastycznego „Jan Paweł II w oczach dziecka", nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Sierpc. Celem konkursu było:  pogłębienie wśród dzieci  wiedzy o życiu, działalności, twórczości i  osobowości papieża Jana Pawła II oraz odwołanie się do nieprzemijających wartości tkwiących w jego życiu.

Laureaci konkursu:

kategoria - kl. I-III

•         I miejsce Jakub Piórkowski

•         II miejsce  Tobiasz Szczepkowski

•         III miejsce  Adrian Pociask

•         Wyróżnienia: Nikolas Kurta, Oliwier Guzowski, Weronika Gajtka, Mateusz Kędzierski

 

kategoria -kl.  IV-VI

•         I miejsce Anna Obrębska

•         II miejsce Julia Kurta

•         III miejsce Dominka Olszewska

•         Wyróżnienia: Zuzanna Mazurowska, Igor Gruza, Aleksandra Rosińska,

 

Następnie wystąpili uczniowie  szkoły podstawowej i gimnazjum w montażu słowno-muzycznym upamiętniającym pontyfikat zmarłego papieża, Jana Pawła II. Apel przypomniał zgromadzonym o Naszym Wielkim Rodaku, Jego drodze ku świętości, która nie była usłana różami. Młodzi artyści podkreślili przesłanie wskazujące na Boże Miłosierdzie, którym papież kierował się przez całe życie, które głosił wszędzie tam, gdzie był, i do którego nakłaniał wiernych podczas całego swojego pontyfikatu. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Zofii Gutkowskiej i p. Małgorzaty Korpolińskiej i ks. Adama Zaborowskiego. Występ uczniów przeplatany był pieśniami z akompaniamentem p. Marii Sobolewskiej i uczniów - Klaudii Cywińskiej i Sebastiana Radwańskiego oraz prezentacją multimedialną przedstawiającą pontyfikat oraz drogę do świętości Jana Pawła II. Pokaz multimedialny ukazał wielowymiarowy charakter świadectwa Jana Pawła II, orędownika Bożego Miłosierdzia. Treści kierowane do dzieci i młodzieży stanowiły zachętę do kierowania się miłosierdziem w codziennym życiu. Był to dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. 

Program artystyczny został jeszcze zaprezentowany  dwukrotnie, podczas niedzielnej mszy świętej w kościele św. Apolonii w Borkowie Kościelnym oraz pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie. Mieszkańcy Domu ze wzruszeniem wysłuchali  młodych artystów i nagrodzili ich gromkimi brawami oraz ciepłym uśmiechem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg