Strona główna arrow Aktualności arrow VIII Dożynki Gminy Sierpc 31.10.2020.  

Unia Europejska    


VIII Dożynki Gminy Sierpc

     Tegoroczne VIII Dożynki Gminy Sierpc odbyły się w dniu 28.08.2016 r. w miejscowości Sudragi, podczas których rolnicy świętowali zakończenie żniw.


1.jpg
 2.jpg

     W uroczystościach dożynkowych udział wzięli licznie przybyli rolnicy, zaproszeni goście m.in. Waldemar Olejniczak – Poseł na Sejm RP, Juliusz Gorzkoś – Wicestarosta Sierpecki, Marcin Błaszczyk – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Jarosław Ocicki – Radny Rady Powiatu Sierpc, Jan Sugajski – Wójt Gminy Rościszewo, Radni i Sołtysi z terenu Gminy Sierpc, przedstawiciele podmiotów gospodarczych, instytucji i zakładów pracy, przedstawiciele Kół i Organizacji Rolniczych, organizacji pozarządowych i społecznych, Dyrektorzy Szkół z terenu Gminy Sierpc oraz osoby które wsparły organizację uroczystości dożynkowych.

     Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.30 Mszą Świętą Dziękczynną koncelebrowaną przez ks. Tomasza Wójtowicza – Proboszcza Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sudragach oraz ks. Adama Zaborowskiego – Proboszcza Parafii pw. św. Apolonii w Borkowie Kościelnym. Podczas Mszy Świętej poświęcony został chleb dożynkowy oraz wieńce dożynkowe.

4.jpg
 5.jpg

     Po zakończeniu Mszy Świętej kolorowy korowód dożynkowy przemaszerował na teren przy Strażnicy OSP Sudragi. W korowodzie dożynkowym prowadzonym przez Orkiestrę Dętą OSP Goleszyn udział wzięli: Poczty Sztandarowe, starostowie dożynek, delegacje wieńcowe z terenu Gminy Sierpc, władze Gminy Sierpc, zaproszeni goście oraz rolnicy i mieszkańcy Gminy Sierpc.

6.jpg 7.jpg

      Starostowie tegorocznych dożynek – Danuta Klimowska i Henryk Relidziński przekazali gospodarzowi – Wójtowi Gminy Sierpc Krzysztofowi Korpolińskiemu chleb, który podzielony został wśród wszystkich uczestników dożynek.

8.jpg 9.jpg

      Następnie wygłoszone zostały przemówienia okolicznościowe gospodarzy i zaproszonych gości.

12.jpg 13.jpg
14.jpg 15.jpg
16.jpg 17.jpg

     Kolejnym punktem uroczystości dożynkowych były występy artystyczne dzieci i młodzieży szkolnej ze Szkoły Podstawowej w Sudragach.

18.jpg 19.jpg

     Wszystkie delegacje wieńcowe zostały nagrodzone upominkami.

20.jpg 21.jpg

     Uroczystość dożynkową uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Goleszyn pod batutą Edwarda Wielgóckiego.

22.jpg

      Uczestnicy dożynek w miłej i rodzinnej atmosferze bawili się do późnych godzin wieczornych przy muzyce zespołu MANDERS.

23.jpg 24.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg