Strona główna arrow Aktualności arrow Piknik ekologiczno - sportowy 31.10.2020.  

Unia Europejska    


Piknik ekologiczno - sportowy

     2 czerwca 2016 r. na terenie Gimnazjum w Borkowie Kościelnym odbył się Piknik ekologiczno-sportowy zorganizowany przez nauczycieli tej szkoły: P. Dyrektor Marię Trzcińską, P. Małgorzatę Korpolińską, P. Urszulę Chojnowską, P. Anitę Marlęgę i P. Tomasza Zielińskiego. W imprezie uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Pan Waldemar Olejniczak, Dyrektor Wydziału Zamiejscowego WFOŚiGW w Płocku Pani Eliza Gelec, władze samorządowe, kierownicy jednostek organizacyjnych, zaproszeni przedstawiciele instytucji prowadzących działalność ekologiczną oraz rekreacyjno-sportową, uczniowie i nauczyciele z kilkunastu szkół z terenu powiatu sierpeckiego, rodzice uczniów oraz społeczność lokalna.

 1.jpg 2.jpg 

Program pikniku obejmował m.in. rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych, pokaz mody ekologicznej, eko-loterię oraz I INTEGRACYJNY BIEG BORKOWSKI. Upalna pogoda oraz piknikowe atrakcje przyciągnęły wielu mieszkańców regionu. Szacunkowa ilość uczestników imprezy wyniosła około 700 osób. Frekwencja na pikniku przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Borkowski Piknik ekologiczno-sportowy staje się powoli imprezą cykliczną. Jest to druga edycja i powoli wpisuje się w kalendarz imprez proekologicznych regionu.

 

3.jpg 4.jpg

Na początku pikniku podsumowano II Sierpecki Konkurs „Z ekologią za pan brat”. Konkurs został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji kwotą 12 204,00 złotych. Celem konkursu zorganizowanego przez Gminę Sierpc było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat zachowań proekologicznych i rozwijanie wrażliwości na potrzeby środowiska. W rywalizacji konkursowej wzięło udział 1 700 uczniów z piętnastu szkół z terenu powiatu sierpeckiego. Laureaci rywalizujący w kategoriach indywidualnych otrzymali cenne nagrody, m.in. tablety, pendrive i powerbanki, a laureaci kategorii zespołowej otrzymali laptopy i telewizory do swoich szkół. Wszyscy uczestnicy konkursu ekologicznego otrzymali upominki w postaci sadzonek roślin i pamiątkowych kubków. Uczniowie uczestniczyli w dwóch kategoriach konkursowych: zespołowej polegającej na zbiórce zużytych baterii i makulatury oraz kategorii indywidualnej, gdzie zadanie konkursowe polegało na wykonaniu eko-zabawki, eko-pomocy dydaktycznej lub eko-biżuterii.

 Laureaci konkursu

Kategoria – zbiórka makulatury

 • I miejsce I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu
 • II miejsce Szkoła Podstawowa w Goleszynie
 • III miejsce Szkoła Podstawowa w Ostrowach
 • Wyróżnienie Szkoła podstawowa w Bledzewie

Kategoria – zbiórka zużytych baterii

 • I miejsce Gimnazjum w Borkowie Kościelnym
 • II miejsce Szkoła Podstawowa w Bledzewie
 • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu
 • Wyróżnienie Szkoła Podstawowa w Goleszynie

Kategoria Eko-zabawka klasy I-III

 • I miejsce Iwo Szablewski
 • II miejsce Jakub Bućkowski
 • III miejsce Amelia Cendlewska
 • Wyróżnienia Kajetan Lisicki, Natalia Lejman

Kategoria Eko-zabawka kl IV-VI

 • I miejsce Mikołaj Brdeja
 • II miejsce Nadia Chochlińska
 • III miejsce Weronika Kisielewska
 • Wyróżnienia Magdalena Prószyńska i Martyna Gutfrańska i Iza Wiśniewska

Kategoria Eko-biżuteria Eko –pomoc dydaktyczna

 • I miejsce Ewa Sobieszak
 • II miejsce Natalia Jankowska
 • III miejsce Weronika Borowska
 • Wyróżnienie Wiktoria Sosnowska i Dawid Maszerowski

 

5.jpg

 

6.jpg 7.jpg

Piknik był także finałem projektu grantowego BORKOWSKA AKADEMIA ODPADOWA dofinansowanego kwotą 10 tysięcy złotych z Funduszu Naturalnej Energii. W kolejnym punkcie programu Pikniku gimnazjaliści z Borkowa zaprezentowali się w pokazie mody ekologicznej ,,Wiosna –lato 2016 ’’. Pokazano kilkanaście strojów wykonanych m.in. z makulatury, nakrętek, nici, folii bąbelkowej, filcu, pudeł kartonowych, plastikowych butelek, płyt CD. W kolekcji wykorzystane zostały materiały naturalne i surowce wtórne. Stroje były mało kosztowne, łatwe w wykonaniu, praktyczne i oryginalne. Podkreślano znaczenie odpowiedniego doboru ekologicznych i naturalnych materiałów. Pokaz mody, który przygotowali i poprowadzili najsłynniejsi projektanci: Śmieciowski i Segregowski wzbudził ogromny aplauz publiczności.

8.jpg  9.jpg

 

Drugim tematem przewodnim pikniku był sport. Gimnazjum w Borkowie Kościelnym oprócz działalności ekologicznej wyróżnia się na polu działań wolontariackich i sportowych. P. Anita Marlęga, P. Małgorzata Korpolińska, P. Tomasz Zieliński i P. Robert Rzeszotarski są autorami projektu BORKOWO NA SPORTOWO. Projekt ten znalazł się w gronie zwycięzców konkursu organizowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „Mazowsze lokalnie” uzyskując dofinansowanie w kwocie 4000 złotych. Finałem tego projektu były zmagania sportowe, czyli I INTEGRACYJNY BIEG BORKOWSKI pod patronatem Wójta Gminy Sierpc Pana Krzysztofa Korpolińskiego. Mnóstwa wrażeń dostarczyły biegi osób niepełnosprawnych, dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i osób dorosłych, w których wzięło udział 197 osób. Każdy, kto wybrał się w czwartek na piknik ekologiczno-sportowy, mógł odpocząć, wziąć udział w grach i zabawach ekologicznych, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat prawidłowego postępowania z odpadami. Przez cały czas trwania imprezy nie brakowało atrakcji przyciągających dzieci w postaci zabaw i gier ekologicznych, warsztatów zdobienia ekotoreb pod okiem instruktorki z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku. Odbył się pokaz wozów strażackich i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy z WOPR-u w Płocku. Uruchomiona przez mundurowych kurtyna wodna przyniosła nieco ochłody dla wszystkich rozgrzanych piknikowymi atrakcjami i upalnym, mazowieckim słońcem. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci była wizyta w „studiu makijażu”, wata cukrowa i regionalne przysmaki. Podczas Pikniku Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował loterię eko-zabawek, z której dochód wpłacono na konto Stowarzyszenia „Szansa na życie” z przeznaczeniem dla chorej dziewczynki.

 

10.jpg

 

Impreza przyniosła bardzo pozytywny oddźwięk i została szeroko zaprezentowana społeczności lokalnej przeistaczając się we wspaniały wielopokoleniowy piknik.

11.jpg

Szkoła w swoich działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego człowieka i promowania sportu i ekologii otrzymała wsparcie merytoryczne i rzeczowe od wielu instytucji, które były partnerami i sponsorami Pikniku: Gmina Sierpc z Panem Krzysztofem Korpolińskim Wójtem Gminy Sierpc, WFOŚiGW w Warszawie, Gaz-Systemu S.A., FIO „Mazowsze lokalnie” firma Drew-Art., Pan Arkadiusz Marlęga, Państwo Marta i Mirosław Olczak, Państwo Beata i Rafała Tomasik, Państwo Tomasz i Aldona Okołowscy, Pani Bogumiła Gutowska ze Związku Spółek Wodnych w Sierpcu, Pan Józef Długokęcki z firmy „Marjoss, Państwo Marzena i Jacek Witkowscy, Pan Edward Adamkowski, Pani Elżbieta Nawrocka, Pan Waldemar Kalkowski, Państwo Bożena i Robert Szczęśni, Państwo Edyta i Piotr Borowscy, Państwo Anna i Alfred Grabowscy, Państwo Aneta i Mariusz Kopycińscy, ZNP Oddział w Sierpcu, firma Renoma, Pan Mariusz Niedźwiecki, Pan Robert Janiszewski, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, OSP w Borkowie Kościelnym i OSP w Borkowie Wielkim, LZS w Sierpcu, WOPR w Płocku, firma „ Stelmański” w Sierpcu, Rada Rodziców przy Gimnazjum w Borkowie Kościelnym.  Za okazane serce i pomoc serdecznie dziękujemy!

Zwycięzcy I INTEGACYJNEGO BIEGU BORKOWSKIEGO

RAZEM – 197 osób

Kategoria: Osoby Niepełnosprawne – dziewczęta:

I miejsce – Oliwia Tomaszewska – „Szansa na Życie”

II miejsce – Milena Gołębiewska – Gimnazjum w Borkowie Kościelnym

III miejsce – Marta Michalska – „Szansa na Życie”

Kategoria: Osoby Niepełnosprawne – chłopcy:

I miejsce – Michał Dondalski – Gimnazjum w Susku

II miejsce – Mariusz Jaworski – Gimnazjum w Susku

III miejsce – Michał Górzyński – Gimnazjum w Susku

Kategoria: Szkoły Podstawowe – dziewczęta klasy IV-V

I miejsce - Martyna Bruździńska – Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

II miejsce – Aleksandra Grabowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

III miejsce – Patrycja Nowakowska – Szkoła Podstawowa w Goleszynie 

Kategoria: Szkoły Podstawowe – dziewczęta  klasy VI

I miejsce – Katarzyna Cackowska – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gójsku 

II miejsce – Dominika Domagalska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

III miejsce – Anna Szymańska– Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

Kategoria: Szkoły Podstawowe – chłopcy klasy IV-V:

I miejsce - Dominik Szczęsny – „Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

II miejsce – Oliwier Kisielewski – Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

III miejsce – Jakub Kwiatkowski – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

Kategoria: Szkoły Podstawowe – chłopcy klasy VI:

I miejsce - Filip Sawicki– „Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

II miejsce – Kacper Stopa – Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

III miejsce – Mateusz Bułakowski Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

Kategoria: Gimnazjum – dziewczęta klasy I-II:

I miejsce - Agata Majorkowska – Gimnazjum w Borkowie Kościelnym

II miejsce – Monika Marciniak – Gimnazjum Miejskie w Sierpcu

III miejsce – Sandra Bogucka – Gimnazjum Miejskie w Sierpcu

Kategoria: Gimnazjum – dziewczęta klasy III:

I miejsce - Zuzanna Wysocka – Gimnazjum Miejskie w Sierpcu

II miejsce – Marlena Karpińska – Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu

III miejsce – Magdalena Rutkowska – Zespół Szkół Samorządowych w Rościszewie

Kategoria: Gimnazjum – chłopcy klasy I-II:

I miejsce - Dominik Olszewski – Zespół Szkół Samorządowych w Rościszewie

II miejsce – Radosław Żuchiński – Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu

III miejsce – Bartosz Kołodziejski – Gimnazjum w Borkowie Kościelnym

Kategoria: Gimnazjum – chłopcy klasy III:

I miejsce– Arkadiusz Skrobiński – Gimnazjum w Borkowie Kościelnym

II – miejsce - Maciej Wolak - Zespół Szkół Samorządowych w Rościszewie

III – miejsce - Maciej Lewandowski – Gimnazjum Miejskie w  Sierpcu

Klasyfikacja końcowa biegu OPEN:

I miejsce – Janusz Brzóska

II miejsce – Patryk Kwasieborski

III miejsce – Paweł Ailant

Kategoria: OPEN – Kobiety 16-19 lat.

I miejsce – Magdalena Łagiewska - ZSUiP – czas: 19.43:89

II – miejsce – Dorota Gadzińska – ZS nr 2 w Sierpcu: czas 18,52:11

Kategoria: OPEN – Kobiety 20-36 lat.

I miejsce – Aneta Turalska – TKKF „Kubuś”

Kategoria: OPEN – Kobiety 37 lat i powyżej.

I miejsce - Krystyna Chojnacka – TKKF „Kubuś” – czas: 22,35:28

II miejsce – Małgorzata Krzemińska – Gimnazjum w Borkowie Kościelnym – czas: 24,52:07

III miejsce – Wioletta Tomaszewska – czas: 26,25:67

Kategoria: OPEN – Mężczyźni 16-19 lat.

I miejsce – Paweł Filart – ZS 1 – czas: 16,28:34

II miejsce Paweł Witkowski – ZS 1 – czas: 16,56:90

III miejsce Michał Wołyński – ZS 1 – czas: 17,19:56

Kategoria: OPEN – Mężczyźni 20-36 lat.

I miejsce – Janusz Brzózka – TKKF „Kubuś” – czas: 15:02,68

II miejsce – Patryk Kwasiborski – ZS 1 – czas: 16,17:66

III miejsce – Bartosz Motyka – TKKF „Kubuś” – czas: 16,50:53

Kategoria: OPEN – Mężczyźni 37 lat i powyżej.

I miejsce – Tomasz Matysiak – czas: 18:00,86

II miejsce – Zdzisław Motyka- TKKF „Kubuś” – czas: 19,10:39

III miejsce – Kazimierz Goczyński – TKKF „Kubuś”- czas: 21,26:55

Punktacja Drużynowa Szkół Podstawowych:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

II miejsce Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

III miejsce Szkoła Podstawowa w Bledzewie

Punktacja Drużynowa Szkół Gimnazjalnych:

I miejsce Gimnazjum Miejskie Sierpc

II miejsce Zespół Szkół Samorządowych w Rościszewie

III miejsce Gimnazjum w Borkowie Kościelnym

 

13.jpg 14.jpg

 

12.jpg
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg