Strona główna arrow Aktualności arrow Biała Szkoła 31.10.2020.  

Unia Europejska    


Biała Szkoła

     W dniach od 29 lutego do 5 marca 2016 r. młodzież z terenu gminy Sierpc przebywała na Białej Szkole w spokojnej, górskiej miejscowości Ząb koło Zakopanego. Ząb jest najwyżej położoną miejscowością w Polsce, skąd można podziwiać piękną panoramę Tatr. W wyjeździe uczestniczyło 45 osób. Uczniowie Gimnazjum w Borkowie Kościelnym i Gimnazjum w Susku korzystali z uroków zimy w ośrodku narciarskim „Potoczki” w Zębie.

1.jpg

 

     Sześć dni aktywnej nauki jazdy na nartach pod okiem instruktorów narciarstwa połączone było z wypoczynkiem i zwiedzaniem Małopolski i Tatr. Głównym celem wyjazdu było uprawianie narciarstwa zjazdowego. Uczniowie pod kierunkiem instruktorów i nauczyciela wychowania fizycznego p. Tomasza Zielińskiego  poznali poszczególne techniki zjazdowe, począwszy od techniki płużnej, po jazdę  równoległą. Podsumowanie nauki jazdy na nartach i prezentacja nabytych umiejętności odbyła się podczas rywalizacji sportowej  w slalomie narciarskim. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli w zorganizowanych zawodach narciarskich. Za otrzymane wyniki dostali pamiątkowe dyplomy i medale. Po trudach zmagań narciarskich wszyscy uczestnicy regenerowali siły i odpoczywali na basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Nie brakowało również dodatkowych atrakcji. Młodzieży zorganizowano wyjście na słynne Zakopiańskie Krupówki, po drodze zwiedzano także Kraków oraz klasztor w Częstochowie.

2.jpg

 

3.jpg 4.jpg

 

     Każdego dnia pobytu uczniowie brali również udział w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez nauczycieli, ukierunkowanych na rozwijanie umiejętności mających przyczynić się do wzrostu ich bezpieczeństwa w dzisiejszym, niebezpiecznym świecie. Tematyka zajęć obejmowała mechanizm powstawania uzależnień od tytoniu, alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Młodzi ludzie ćwiczyli i rozwijali techniki chroniące przed zażywaniem środków psychoaktywnych. W ramach udziału w profilaktycznym konkursie plastycznym wszyscy uczestnicy wyjazdu otrzymali słodkie upominki. Uczniowie powrócili pełni pozytywnych wrażeń i już oczekują na następny wyjazd na Podhale.

     Pobyt na Białej Szkole nie odbyłby się bez wsparcia finansowego i pomocy Wójta Gminy Sierpc, Pana Krzysztofa Korpolińskiego oraz proboszcza parafii św. Apolonii w Borkowie, księdza Adama Zaborowskiego. Ogromnie cieszy fakt, że władze samorządowe dostrzegają potrzebę prowadzenia i promocji działań sportowo-profilaktycznych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg