Strona główna arrow Aktualności arrow XII Dożynki Gminy Sierpc - 28.08.2022 r. 28.09.2022.  

Unia Europejska    


XII Dożynki Gminy Sierpc - 28.08.2022 r.

    W niedzielę 28 sierpnia 2022 roku na terenie Publicznego Przedszkola w Studzieńcu odbyły się Dożynki Gminne, których gospodarzem byli Wójt Gminy Sierpc Pan Krzysztof Korpoliński oraz Sołectwo Studzieniec. Uroczystość rozpoczął barwny korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą OSP Goleszyn, w którym udział wzięli: Poczty Sztandarowe z jednostek OSP z terenu Gminy Sierpc, Starostowie Dożynek, młodzież, delegacje z wieńcami i koszami dożynkowymi, władze Gminy Sierpc, zaproszeni goście oraz  mieszkańcy Gminy Sierpc. 

    Po złożeniu wieńców i koszy wykonanych przez mieszkańców gminy odbyła się uroczysta msza święta w intencji rolników, którą odprawił ksiądz Marek Tomulczuk. Poświęcone zostały wieńce i kosze dożynkowe oraz chleb.

    Część oficjalną rozpoczął Wójt Gminy Sierpc Pan Krzysztof Korpoliński, który przywitał wszystkich zaproszonych gości, wśród nich znaleźli się: Starosta Sierpecki Pan Andrzej Cześnik, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Przemysław Burzyński, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Pani Małgorzata Korpolińska, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu podinspektor Pan Marcin Ostrowski, Radni, Sołtysi, przedstawiciele Kół i Organizacji Rolniczych, organizacji pozarządowych i społecznych, Dyrektorzy Szkół i Przedszkola z terenu Gminy Sierpc oraz przedstawiciele podmiotów gospodarczych, które wsparły organizację uroczystości dożynkowych.

dozyki-2022-dsc_0500-1.jpg dozyki-2022-dsc_0497-2.jpg dozyki-2022-dsc_0502-3.jpg
 

    Starostowie Dożynek Pani Magdalena Jankowska i Pan Maciej Jeżewski złożyli na ręce Wójta Gminy Sierpc chleb wypieczony z mąki powstałej z tegorocznych plonów. Chleb dożynkowy został podzielony wśród wszystkich uczestników uroczystości. Następnie wygłoszone zostały przemówienia, po których wystąpili młodzi artyści z Publicznego Przedszkola w Studzieńcu.

    Wójt Gminy Sierpc Pan Krzysztof Korpoliński podziękował delegacjom z wieńcami i koszami dożynkowymi, Gminnym Kołom Gospodyń Wiejskich oraz sponsorom.

    Po oficjalnej części goście mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji, nie zabrakło wypieków Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Sierpc. Uczestnicy dożynek do późnych godzin nocnych bawili się przy muzyce zespołu MANDERS. 

 dozyki-2022-dsc_0507-4.jpg  dozyki-2022-dsc_0563-5.jpg  dozyki-2022-dsc_0586-6.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Ważne adresy i telefony
Rada Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
Projekty realizowane ze środków budżetu państwa
Deklaracja dostępności
 
 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 


Transmisja obrad Rady Gminy Serpc

   


Odpady komunalne


 

  1577b.jpg

 

Zadanie pn.:

„Wykonanie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Sierpc”

zrealizowane w 2021 r., współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

logo-mazwosze.jpg 


 
logo-eu-rp-fs.png
 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

      

logo-mikroporady.jpg