Strona główna 15.08.2022.  

Unia Europejska    


Piknik ekologiczny w Żochowie!

17 lipca 2022 roku Koło Gospodyń Wiejskich w Żochowie zorganizowało na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej piknik ekologicznych, zrealizowany dzięki Carlsberg Polska InicJaTyWy, gdzie Koło Gospodyń Wiejskich Żochowianki wygrało grant na realizację zadania pn.: „Edukacja ekologiczna w praktyce”.

 
 pisknik_ochowo.jpg
   

Nagroda w wysokości 10 000,00 zł została przeznaczona na organizację warsztatów i pikniku ekologicznego podczas których omówione zostały tematy dotyczące segregacji i recyklingu zużytych opakowań, pokazy zero waste, każdy z mieszkańców mógł stworzyć swoją niepowtarzalną ECO torbę za pomocą szablonów i farb akrylowych oraz zapewniono wiele innych atrakcji w tym poczęstunek. Ponadto dzięki uzyskanemu grantowi, w najbliższym czasie na terenie remizy nasadzona zostanie zieleń.

Zrealizowany projekt umożliwił mieszkańcom Żochowa poszerzenie swojej wiedzy z zakresu ekologii, ochrony środowiska i zmian klimatycznych. Warto pamiętać, iż „troska o dziedzictwo naturalne jest przejawem nowoczesnego patriotyzmu".

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Ważne adresy i telefony
Rada Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
Projekty realizowane ze środków budżetu państwa
Deklaracja dostępności
 
 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 


Transmisja obrad Rady Gminy Serpc

   


Odpady komunalne

 


Zadanie pn.:

„Wykonanie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Sierpc”

zrealizowane w 2021 r., współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

logo-mazwosze.jpg 


 
logo-eu-rp-fs.png
 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiego    
logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie