Strona główna arrow Aktualności arrow Poznaj Polskę - Szkoła Podstawowa w Bledzewie 02.07.2022.  

Unia Europejska    


Poznaj Polskę - Szkoła Podstawowa w Bledzewie

W dniach 27-29 kwietnia 2022 roku uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Bledzewie uczestniczyli  w trzydniowej wycieczce (Grunwald-Gietrzwałd-Olsztyn). Wyjazd odbył się dzieki przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki-"Poznaj Polskę", w ramach którego szkoła otrzymała środki w wysokości 15 000,00 zł na dofinansowanie wycieczki.   

bledzewo_poznaj_pp.jpg

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Pola pod Grunwaldem,muzeum bitwy, kopiec Jagiełly, grób Jungingena. Uczniowe obejrzeli też ciekawą makietę, która w miniaturze przedstawia rzut stacjonujących wojsk i ich obozów.Nastepnie  udali się do maleńkiej warmińskiej wioski położonej pomiędzy Ostródą a Olsztynem. Ta maleńka wioska to Gietrzwałd. W Gietrzwałdzie w 1877 roku miały miejsce objawienia Maryjne, które jako jedyne zostały uznane przez kościół. Uczniowie zwiedzili Sanktuarium Maryjne oraz pobłogosławione źródełko. Przeszli również monumentalną drogę krzyżową, która zaczyna się obok źródełka i prowadzi na wzgórze nad sanktuarium.

 bledzewo_poznaj_polsk.jpg  bledzewo_3_pp.jpg
Z Gietrzwałdu udali się do Olsztyna nad Jezioro Ukiel, które jest największym jeziorem Olsztyna. Uwieńczeniem dnia był spacer na olsztyńską starówkę, podczas którego mogli zaprezentować  swoje zdolności taneczne w Amfiteatrze im. Czesława Niemena.
Dzień drugi uczniowie rozpoczeli od wizyty w Planetarium, gdzie mieli możliwość obejrzenia seansu pt." Wędrówka po dzisiejszym niebie" prowadzonym przez astronoma na żywo. Potem była wizyta                      w  Obserwatorium Astronomicznym, które znajduje się w zaadoptowanej wieży ciśnień. Z przewodnikiem uczniowie zwiedzili wszystkie piętra obserwatorium, aby na koniec obejrzeć panoramę Olsztyna.
wiea_cinie_bledzewo.jpg 
W trzecim dniu wyjazdu uczniowie odwiedzili Manufakturę sztuki, gdzie mieli okazję zakupić oryginalne pamiątki. Ostatnim punktem programu była wizyta w miasteczku studenckim Kortowo. Poznali naważniejsze wydziały Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Bibliotekę, Stadion oraz Kościół. Przeszli również Aleją Ofiar Katyńskich. 
 polskilad.jpeg
Kolejna wycieczka w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę" odbędzie się w czerwcu. Uczniowie klasy I-III wyjadą do Gdańska.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Ważne adresy i telefony
Rada Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
Projekty realizowane ze środków budżetu państwa
Deklaracja dostępności
 
 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


Zadanie pn.:

„Wykonanie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Sierpc”

zrealizowane w 2021 r., współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

logo-mazwosze.jpg 


 
logo-eu-rp-fs.png
 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiego    
logo-mikroporady.jpg