Strona główna 28.06.2022.  

Unia Europejska    


POZNAJ POLSKĘ - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym
poznajpolske.jpeg
W dniach 9-11 maja 2022r. uczniowie klas: VI, VII, VIIIa i VIIIb Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta. Wyjazd został dofinansowany przez Ministra Edukacji i Nauki              w ramach projektu - „Poznaj Polskę". Szkoła otrzymała dofinansowanie do wycieczki w wysokości 15000 zł. 
 
Pierwszego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Westerplatte, symbol odwagi, honoru
i bohaterstwa. Podczas zwiedzania i ciekawej prelekcji przewodnika uczniowie usłyszeli o tym pięknym symbolu trwania na posterunku i sensie tego wysiłku. Następnie zwiedzili Stocznię Gdańską,  jedną z największych polskich stoczni, zlokalizowaną w Gdańsku na lewym brzegu Martwej Wisły i na Ostrowiu.  
Na terenie stoczni miało miejsce stłumienie protestów oraz zamordowanie trzech stoczniowców - ofiar wydarzeń grudnia 1970 roku.
 pp36.jpg  pp83.jpg

Z Gdańskiej Stoczni wywodzi się NSZZ „Solidarność". Na terenie zakładu podpisano również porozumienia sierpniowe w 1980 roku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, historyczną salę oraz wystawę. Następnym punktem pierwszego dnia wycieczki był spacer Starówką Gdańską. Na zakończenie dnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno-sportowych nad morzem. Drugi dzień  wycieczki  uczniowie rozpoczeli od spaceru ulicami Gdyni oraz zwiedzania Muzeum Gdyńskiego Modernizmu. Bardzo ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów było zwiedzanie Daru Pomorza - żaglowca szkolnego zakupionego przez społeczeństwo Pomorza w 1929 r. dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Od 1982 r. Dar Pomorza jest zacumowany w Gdyni, jako statek-muzeum, oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.
borkowo_pp.jpg 
Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję usłyszeć od przewodnika bardzo ciekawą historię tego żaglowca. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej. Historia ludności cywilnej żyjącej podczas II wojny światowej i wyjątkowość polskiego doświadczenia na tle innych narodów przedstawiona w muzeum za pomocą nowoczesnych technologii, była dla naszych uczniów dużym przeżyciem.                                             
 poznajpolske.jpeg mein.jpeg 
Po zwiedzeniu Muzeum II Wojny Światowej udaliśmy się do Archikatedry Oliwskiej,
aby  poznać jej historię i rozkoszować się jej architekturą i wystrojem. Ostatniego dnia wycieczki, po śniadaniu, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na pięknej plaży w Gdańsku.   
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Ważne adresy i telefony
Rada Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
Projekty realizowane ze środków budżetu państwa
Deklaracja dostępności
 
 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


Zadanie pn.:

„Wykonanie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Sierpc”

zrealizowane w 2021 r., współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

logo-mazwosze.jpg 


 
logo-eu-rp-fs.png
 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiego    
logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie