Strona główna 09.07.2020.  

Unia Europejska    


XIV SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN 2008
17.06.2008.

W dniu 28 maja 2008 roku na terenie Gminy Sierpc w Borkowie Kościelnym odbył się XIV Sportowy Turniej Miast i Gmin 2008 na szczeblu gminnym.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, natomiast głównym celem imprezy była aktywizacja ruchowa oraz upowszechnianie kultury fizycznej wśród jak największej liczby mieszkańców naszej gminy.

 

turniej_11.jpg  turniej_20.jpg 
 turniej_16.jpg  turniej_25.jpg

 

W celu wyłonienia najlepszych zawodników, we wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjach z terenu Gminy Sierpc, odbyły się szkolne eliminacje w konkurencjach wskazanych w ogłoszeniu o turnieju.

Prawdziwa rywalizacja rozpoczęła się jednak od godziny 1200, kiedy to wszyscy zwycięscy z poszczególnych szkół zmagali się w finałowych konkurencjach na terenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Borkowie Kościelnym.

Warto zauważyć, że dzieci i młodzież rywalizowały między sobą w wielu konkurencjach, wśród których były: skakanka zespołowa, zespołowe rzuty do kosza, ringo, sztafeta sprawnościowa, biegi, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, przeciąganie liny, itp.

Na koniec turnieju wyłoniono zwycięzców, którzy w nagrodę otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Natomiast na zakończenie imprezy odbył się towarzyski mecz pomiędzy lokalnymi gminnymi klubami sportowymi: Kasztelan Białe Błoto – Orzeł Goleszyn.

Warto podkreślić, że Gmina Sierpc uczestnicząc w XIV edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2008 zajęła 4 miejsce w grupie II. Zgodnie z regulaminem turnieju nasza gmina otrzymała 2 nagrody:

  • dofinansowanie w wysokości 13.860,00 PLN na zorganizowanie obozu sportowo-rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży z rodzin o niskim statucie materialnym, z terenu Gminy Sierpc w czasie tegorocznych wakacji,

  • sfinansowanie zakupu wybranego sprzętu sportowego wartości 5.000,00 PLN, który otrzyma wskazana organizacja - stowarzyszenie kultury fizycznej.

 

turniej_10.jpg   turniej_12.jpg
 turniej_13.jpg  turniej_17.jpg
 turniej_19.jpg  turniej_20.jpg
 turniej_22.jpg  turniej_26.jpg
 turniej_22.jpg  turniej_26.jpg
 turniej_27.jpg  turniej_3.jpg
 turniej_5.jpg  turniej_8.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie