Strona główna arrow Aktualności arrow Erasmus+ w Szkole Podstawowej w Borkowie Kościelnym 06.07.2022.  

Unia Europejska    


Erasmus+ w Szkole Podstawowej w Borkowie Kościelnym
erasmus.jpgW dniach 25-30 kwietnia 2022 r. sześcioosobowa grupa dziewcząt z trzema nauczycielkami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym wyjechała do Genui - pięknego włoskiego miasta położonego nad Morzem Liguryjskim. Wyjazd ten odbył się w ramach realizacji projektu „Teamwork to learntogether, developtogether" w ramach Akcji 2- Partnerstwa Współpracy Szkół (KA229) z  programu Erasmus+. Uczennice codziennie realizowały zadania projektowe z młodzieżą ze szkół partnerskich z Włoch, Hiszpanii, Rumunii i Turcji. Dziewczęta nie tylko poszerzały kompetencje językowe i społeczne, pogłębiały wiedzę na temat krajów partnerskich, ale także doskonaliły umiejętności pracy w grupie, dzieliły się swoimi doświadczeniami, opowiadały o polskich zwyczajach. 

 

 th.jpg

 

Wyjazd do Włoch był niezapomnianym przeżyciem. Uczennice miały możliwość poznać z bliska kulturę, tradycje i zabytki Italii. Wycieczka po urokliwych zakątkach Genui, rejs statkiem, zwiedzanie akwarium morskiego, spacer nad brzegiem morza, podziwianie mieniących się różnorodnością barw roślin w ogrodach mieszczących się na obrzeżach miasta - to wszystko niewątpliwie było niesamowitą przygodą. Po powrocie do Polski dziewczęta i kierownik wyjazdu p. Monika Jagiełło - Salak (nauczycielka języka angielskiego) spotkały się z Panem Krzysztofem Korpolińskim - Wójtem Gminy Sierpc i podziękowały za możliwość wzięcia udziału w programie Erasmus+. Podczas pobytu we Włoszech zawarto nowe znajomości, które na pewno będą pielęgnowane. Każdy dzień spędzony w Genui był magiczny i na stałe zapisał się w pamięci oraz w sercach uczestniczek wyjazdu. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Ważne adresy i telefony
Rada Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
Projekty realizowane ze środków budżetu państwa
Deklaracja dostępności
 
 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


Zadanie pn.:

„Wykonanie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Sierpc”

zrealizowane w 2021 r., współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

logo-mazwosze.jpg 


 
logo-eu-rp-fs.png
 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiego    
logo-mikroporady.jpg