Strona główna 02.10.2022.  

Unia Europejska    


Ciepłe przyjęcie mieszkańców Ukrainy na terenie Gminy Sierpc
 spotkanie_z_dziemi_z_ukrainy1.jpg
Mieszkańcy Gminy Sierpc nie są obojętni wobec nieszczęścia, jakie spotkało Ukrainę. Społeczność  z wielkim zaangażowaniem pomogła ludności z ogarniętej wojną Ukrainy. Organizowano wiele zbiórek charytatywnych, zbierano produkty żywnościowe, leki, materace i materiały higieniczne. Na terenie gminy zamieszkali też pierwsi obywatele Ukrainy. Szczególnie ciepło zostali przyjęci pierwsi uczniowie, którzy uczą się już w gminnych szkołach. 

18 marca 2022 r. Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński wraz z Dyrekcją i   nauczycielami Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym odwiedził dzieci z Żytomierza, którzy aktualnie przebywają w Rachocinie. Podczas spotkania przekazano dzieciom upominki i prezenty z okazji urodzin oraz wyprawkę do szkoły. Przyjście do polskiej szkoły to duży krok dla dzieci, które muszą pogodzić się z zaistniałą sytuacją i zintegrować w nowym społeczeństwie. Dlatego zorganizowano pierwsze spotkanie, w towarzystwie włodarza gminy i  nauczycieli, aby budować poczucie bezpieczeństwa i ułatwić dzieciom aklimatyzację.

Bardzo cieszę się, że rodzice chcą współpracować i możemy witać dziś w naszych szkołach najmłodszych mieszkańców Ukrainy" - powiedział Wójt Gminy Krzysztof Korpoliński serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom gminy Sierpc za pomoc i gotowość jej udzielenia dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, za życzliwość okazaną podczas licznych zbiórek najpotrzebniejszych artykułów. Ten nieoceniony gest, w trudnych dla naszych sąsiadów czasach, jest wyrazem Państwa empatii i potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Ważne adresy i telefony
Rada Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
Projekty realizowane ze środków budżetu państwa
Deklaracja dostępności
 
 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 


Transmisja obrad Rady Gminy Serpc

   


Odpady komunalne


 

  1577b.jpg

 

Zadanie pn.:

„Wykonanie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Sierpc”

zrealizowane w 2021 r., współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

logo-mazwosze.jpg 


 
logo-eu-rp-fs.png
 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

      

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie