Strona główna 23.09.2018.  

Unia Europejska    


ŚWIĘTO SPORTU I EKOLOGII W BORKOWIE KOŚCIELNYM

    W dniu 8 czerwca 2018r. na terenie Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym odbył się IV Piknik  Ekologiczno-Sportowy zorganizowany przez nauczycieli i uczniów tej szkoły pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierpc Pana Krzysztofa Korpolińskiego i ogromnym wsparciu i zaangażowaniu Pani Dyrektor Marii Trzcińskiej, Rady Rodziców i wszystkich pracowników szkoły.

piknik_1.jpg

 

   Wspaniałe słońce, uśmiechy ponad 600 uczestników, pokazy, przysmaki, występy uczniów, sportowa rywalizacja, medale ,nagrody, podziękowania i dużo wrażeń to krótka metryczka tego co się w tym dniu działo i szerokim echem odbiło w całej okolicy.

 piknik_3.jpg

 

   W imprezie uczestniczyły władze samorządowe, kierownicy jednostek organizacyjnych, zaproszeni przedstawiciele  instytucji prowadzących działalność ekologiczną oraz rekreacyjno-sportową, uczniowie i nauczyciele ze szkół z terenu powiatu sierpeckiego, biegacze z całego kraju, a także  rodzice uczniów i społeczność lokalna.  

 
 piknik_2.jpg

    Uroczystego otwarcia Pikniku Ekologiczno- Sportowego dokonał Pan Krzysztof Korpoliński- Wójt Gminy Sierpc. Wskazał potrzebę ciągłego podnoszenia poziomu wiedzy ekologicznej, poprzez kształtowanie świadomości mieszkańców w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska naturalnego.

  Piknik był okazją do podsumowania działań szkoły w autorskim projekcie „PTASI RAJ-ochrona bioróżnorodności w dolinie Sierpienicy,  który w lutym br. został laureatem konkursu grantowego „Funduszu Naturalnej Energii" organizowanego przez GAZ-SYSTEM S.A. na realizację projektów ekologicznych. W  województwie mazowieckim nagrodzono pięć spośród wielu zgłoszonych. Szkoła w Borkowie uzyskała na jego realizację  kwotę 10tys. złotych. Projekt został napisany i był realizowany przez nauczycielki, które od lat z sukcesami promują zachowania proekologiczne wśród uczniów i w środowisku lokalnym: p Małgorzatę Korpolińską i p. Urszulę Chojnowską.  Pomysłowość  i nowatorskie podejście do edukacji ekologicznej  przysparza szkole wiele ciekawych obiektów i licznych sukcesów. W ramach projektu założona została kamera rejestrująca bocianie gniazdo, które uczniowie mogą obserwować w pracowni biologicznej i na Internecie. Wykonano ,,kącik ornitologa ‘',prowadzone były warsztaty, zajęcia we wszystkich szkołach gminy Sierpc, konkurs fotograficzny ,,Bocian w obiektywie'' oraz wycieczki.

piknik_4.jpg

 

W rywalizacji sportowej w ,,III BORKOWSKIM BIEGU INTEGRACYJNYM'', wspaniale przygotowanym i poprowadzonym przez nauczycieli wych. fizycznego p. Tomasz Zielińskiego i Roberta Rzeszotarskiego oraz wsparciu wszystkich nauczyciel, pracowników szkoły i uczniów, brali udział uczniowie siedmiu szkół podstawowych i czterech  zespołów z klas gimnazjalnych, a także biegacze w wielu kategoriach z powiatu i całego kraju.

Wiele emocji i ogromny doping wzbudził ,,Bieg krasnala'' dla przedszkolaków i ,,Bieg Wolontariusz'' z sercami w dłoni.

 

piknik_6.jpg

 

WYNIKI III INTEGRACYJNEGO BIEGU BORKOWSKIEGO PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO

BIEG KRASNALA ROCZNIK 2011 I MŁODSI- DZIEWCZĘTA

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

ZUZANNA MAJORKOWSKA

I

SP BORKOWO

2.

ZUZANNA BARANOWSKA

II

SP BORKOWO

3.

MAGDALENA WOŹNIAK

III

SP BORKOWO

BIEG KRASNALA ROCZNIK 2011 I MŁODSI-CHŁOPCY

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

ALAN GARWACKI

I

SP BORKOWO

2.

STANISŁAW LIPKA

II

SP BORKOWO

3.

KACPER KARBANIK

III

SP BORKOWO

                 BIEG WOLONTARIUSZA ROCZNIK 2010-2008 DZIEWCZĄTA

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

HELENA ZALEWSKA

I

SP BORKOWO

2.

JULIA KOWALSKA

II

SP BORKOWO

3.

PATRYCJA BARTCZAK

III

SP BORKOWO

                          BIEG WOLONTARIUSZA ROCZNIK 2010-2008 CHŁOPCY

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

KACPER KUŹNIEWSKI

I

SP BORKOWO

2.

MATEUSZ KĘDZIERSKI

II

SP BORKOWO

3.

MATEUSZ CIECHACKI

III

SP BORKOWO

                          BIEG WOLONTARIUSZA ROCZNIK 2005-2007 DZIEWCZĄTA

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

JULIA ŻOŁNOWSKA

I

SP BORKOWO

2.

WERONIKA SOSNOWSKA

II

SP BORKOWO

3.

NATALIA PACIUSZKIEWICZ

III

SP BLEDZEWO

                   BIEG WOLONTARIUSZA ROCZNIK 2005-2007 CHŁOPCY

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

PAWEŁ BIAŁEK

I

SZANSA NA ŻYCIE

2.

MIKOŁAJ PIANKOWSKI

II

SP SUDRAGI

3.

MICHAŁ KOZŁOWSKI

III

SP SUDRAGI

                       BIEG OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH MĘŻCZYZN

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

SEBASTIAN  LASZKOWSKI

I

SP GOLESZYN

2.

ŁUKASZ   SOBOCIŃSKI

II

SZANSA NA ŻYCIE

BIEG OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH KOBIET Z UPOŚLEDZENIEM KOŃCZYN DOLNYCH

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

MILENA GOŁĘBIEWSKA

I

SZANSA NA ŻYCIE

BIEG OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH MĘŻCZYZN Z UPOŚLEDZENIEM KOŃCZYN DOLNYCH

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

DAWID SZUBSKA

I

SZANSA NA ŻYCIE

2.

PIOTR WOŹNIAK

II

 

 

   BIEG DZIEWCZĄT SZKOŁY PODSTAWOWEJ ROCZNIK 2007 I MŁODSI

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

MAGDALENA HILIŃSKA

I

SP ROŚCISZEWO

2.

AGATA POMORSKA

II

SP GOZDOWO

3.

MONIKA SIEMIĄTKOWSKA

III

SP GOLESZYN

     BIEG CHŁOPCÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ ROCZNIK 2007 I MŁODSI

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

KACPER CICHOREK

I

SP ROŚCISZEWO

2.

DOMINIK PIUSIŃSKI

II

SP GOZDOWO

3.

KACPER JONIAK

III

SP BORKOWO

        BIEG DZIEWCZĄT SZKOŁY PODSTAWOWEJ ROCZNIK 2005-2006

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

PATRYCJA CACKOWSKA

I

SP GÓJSK

2.

OLIWIA SRUDEŃSKA

II

SP GOZDOWO

3.

NATALIA KANIGOWSKA

III

SP GOLESZYN

        BIEG CHŁOPCÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ ROCZNIK 2005-2006

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

MIKOŁAJ KRZYWDA

I

SP ROŚCISZEWO

2.

KACPER GÓRSKI

II

SP GÓJSK

3.

PIOTR MAZUROWSKI

III

SP ROŚCISZEWO

BIEG DZIEWCZĄT SZKOŁY PODSTAWOWEJ ROCZNIK 2003-2004

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

KATARZYNA CACKOWSKA

I

SP GÓJSK

2.

DOMINIKA DOMAGALSKA

II

GM SIERPC

3.

MARTA MAZUROWSKA

III

SP ROŚCISZEWO

BIEG CHŁOPCÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ ROCZNIK 2003-2004

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

BARTOSZ WOLAK

I

SP ROŚCISZEWO

2.

ARTUR PAWŁOWSKI

II

SP GÓJSK

3.

ARKADIUSZ JAKUBOWSKI

III

SP ROŚCISZEWO

 

BIEG DZIEWCZĄT SZKOŁY PODSTAWOWEJ ROCZNIK 2002

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

AGATA MAJORKOWSKA

I

SP BORKOWO

2.

MARLENA WRÓBLEWSKA

II

SP ROŚCISZEWO

3.

AGATA MACHOWSKA

III

SP ROŚCISZEWO

BIEG CHŁOPCÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ ROCZNIK 2002

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

SZKOŁA

1.

ARTUR ŻMIJEWSKI

I

SP BORKOWO

2.

MATEUSZ MOCKI

II

GM SIERPC

3.

JAKUB FRYDRYCHOWICZ

III

GM SIERPC

BIEG OPEN KOBIET KATEGORIA 16-19 LAT

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

CZAS

1.

AGATA MAJORKOWSKA

I

24,30

2.

SANDRA BOGUCKA

II

26,06

3.

MARZENA WRÓBLEWSKA

III

28,26

4.

ANETA ŻENDARSKA

IV

28,33

                             BIEG OPEN KOBIET KATEGORIA 20LAT I POWYŻEJ

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

CZAS

1.

ANETA TURALSKA

I

23,25

2.

KRYTYNA CHOJNACKA

II

27,50

3.

MAGDALENA DĄBROWSKA

III

31,09

                             BIEG OPEN MĘŻCZYŹNI KATEGORIA 16-19 LAT

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

CZAS

1.

KRYSTIAN GÓRSKI

I

18,26

2.

JAKUB KOŚCIELSKI

II

20,14

3.

MATEUSZ GÓRZYŃSKI

III

21,49

                  BIEG OPEN MĘŻCZYŹNI KATEGORIA 20-39 LAT

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

CZAS

1.

KRZYSZTOF PAĆKOWSKI

I

24,44

2.

KRZYSZTOF JĘDRZEJEWSKI

II

31,07

                      BIEG OPEN MĘŻCZYŹNI KATEGORIA 40-59 LAT

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

CZAS

1.

STANISŁAW GROBLEWSKI

I

22,46

2.

MARCIN STANECKI

II

26,45

               BIEG OPEN MĘŻCZYŹNI KATEGORIA 60 LAT I POWYŻEJ

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

CZAS

1.

RYSZARD WISNIEWSKI

I

27,50

                    BIEG  NORDIC WALKING MĘŻCZYŹNI

LP.

IMIE I NAZWISKO

MIEJSCE

1.

KAZIMIERZ GOCZYŃSKI

I

2.

MARCIN STANECKI

II

3.

MACIEJ STANECKI

III

4.

RYSZARD WIŚNIEWSKI

IV

           PUNKTACJA ZESPOŁOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

LP.

SZKOŁA

MIEJSCE

PUNKTY

1.

SP GOZDOWO

I

85

2.

SP ROŚCISZEWO

II

73

3.

SP BORKOWO

III

58

4.

SP GOLESZYN

IV

29

5.

SP GÓJSK

V

28

6.

SP BLEDZEWO

VI

8

7.

SP SUDRAGI

VII

1

 

PUNKTACJA ZESPOŁÓW Z KLAS  GIMNAZJALNYCH

LP.

SZKOŁA

MIEJSCE

PUNKTY

1.

GIMNAJZUM ROŚCISZEWO

I

91

2.

GIMNAJZUM MIEJSKIE SIERPC

II

79

3.

GIMNAZJUM BORKOWO KOŚCIELNE

III

24

4.

GIMNAJZUM W SUSKU

IV

8

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 

Odpady komunalne

   




 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiego



fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.pl



fundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"



fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 



fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł




 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie