Strona główna 15.10.2018.  

Unia Europejska    


Tablica pamiątkowa w Rachocinie
   Dzięki staraniom Pani Barbary Brudnickiej- mieszkanki wsi Rachocin oraz zaangażowaniu  uczniów Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym przy wsparciu finansowanym Wójta Gminy Sierpc - Pana Krzysztofa Korpolińskiego w miejscowości Rachocin została odnowiona tablica pamiątkowa poświęcona porucznikowi mgr filozofii MAKAREMU PRZYBYSZEWSKIEMU.
 
rachocin_1.jpg
 

    Porucznik artylerii rezerwy Wojska Polskiego MAKARY PRZYBYSZEWSKI został zamordowany w 1940 r. w Katyniu. Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiarę zbrodni katyńskiej nastąpiło w 2010 roku w ramach programu „KATYŃ......OCALIĆ OD ZAPOMIENIA".  

 

rachocin_2.jpg
 rachocin_3.jpg

 

Wokół tablicy pamiątkowej przeprowadzono prace polegające na posadzeniu krzewów ozdobnych oraz wykonaniu chodnika z kostki brukowej. Utwardzenie terenu umożliwia swobodne dojście do tablicy, złożenie kwiatów lub zniczy.

rachocin_4.jpg
 rachocin_5.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 

Odpady komunalne

   
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł
 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie