Strona główna 15.10.2018.  

Unia Europejska    


Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna w Gminie Sierpc
      Jesienne słońce i piękna pogoda zachęcają nas do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wybierających się z rodziną na niedzielny spacer Gmina Sierpc zaprasza do zapoznania się ze ścieżką przyrodniczo-edukacyjną na obszarze Parku Podworskiego w miejscowości Borkowo Kościelne.
                                                             sciezka_ekologiczna.jpg
 
 
 
     Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Sierpc - Pana Krzysztofa Korpolińskiego i dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie prawie dwudziestu tysięcy złotych  na terenie parku, przy Szkole Podstawowej w Borkowie Kościelnym powstała ścieżka przyrodniczo-edukacyjna.  Trasa liczy około 200 m, składa się z ośmiu przystanków, a przejście jej zajmuje około 15 minut. Jest to wyjątkowe, ciekawe i unikatowe  miejsce edukacji przyrodniczej. Dzięki tablicom informacyjnym oraz grom edukacyjnym osoby odwiedzające ścieżkę mogą samodzielnie lub z nauczycielami, rodzicami zapoznać się z cennymi elementami przyrody i krajobrazu danego obszaru. Poznają różne ekosystemy z całą złożonością ich wewnętrznych zależności i własnych powiązań.
 
 
sciezka_2.jpg

sciezka_30.jpg

    
    Przedstawione na tablicach treści w połączeniu z bezpośrednim kontaktem z przyrodą przyczyniają się do głębszego poznania wartości przyrodniczych oraz zwiększenia wiedzy na ich temat. Ścieżka przyrodnicza ma na celu przede wszystkim edukować ekologicznie poprzez przybliżanie ludziom najciekawszych elementów przyrody i uczyć ich, jak je należy ochraniać. Ścieżki przyrodnicze winny bowiem edukować człowieka, relaksować i pobudzać go do głębszych refleksji nad aktualnym stanem środowiska i przyrody ojczystej.
    Ścieżka to także promocja walorów przyrodniczych, krajobrazowych, kulturowych i historycznych Gminy Sierpc. Zastosowanie nowych, atrakcyjnych form edukacji ekologicznej, ma wielki wpływ na aktywność dzieci i młodzieży szkolnej w pogłębianiu swojej wiedzy w zakresie edukacji ekologicznej.
  
 
sciezka_4.jpg
sciezka_5.jpg

 
     Ogólnodostępność ścieżki spowoduje, że młodzież stanie się partnerami dorosłych w walce o ochronę przyrody i zacznie perspektywicznie myśleć o przyszłości natury, będzie przewidywać skutki swojej działalności - zauważyły autorki i pomysłodawczynie  trasy ścieżki Pani Joanna Karolewska z Urzędu Gminy w Sierpcu i Pani Małgorzata Korpolińska nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 

Odpady komunalne

   
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł
 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie