Strona główna 15.10.2018.  

Unia Europejska    


Konferencja inaugurująca projekt edukacyjny "Szkoła równych szans!"

 

 

logo_efs_mazowsze.png 

 

  W październiku 2017r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie dla gminy Sierpc, odbyła się konferencja inaugurująca projekt "Szkoła równych szans!". "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić" - słowami Menandera starożytnego greckiego poety,  prowadzący imprezę uczniowie powitali wszystkich zaproszonych na konferencję.

 
prowadzcy.jpg
grupa.jpg

    Projekt  realizowany jest przez Gminę Sierpc, we wszystkich  placówkach oświatowych. Ma na celu podniesienie kompetencji kluczowych, kształtowanie postawy kreatywności, innowacyjności wśród uczniów, ułatwiających im przyszłe funkcjonowanie w systemie edukacji i na rynku pracy. W 2017r. projekt ten został bardzo wysoko oceniony i zatwierdzony do realizacji na kwotę prawie 700 000 złotych. Wójt Gminy Sierpc - Pan Krzysztof Korpoliński  uroczyście otworzył konferencję i przywitał licznie zgromadzonych gości, a w szczególności beneficjentów projektu i ich rodziców. Włodarz gminy podkreślił, że projekt "Szkoła równych szans!" będzie  na pewno wspaniałą wizytówką naszej gminy, a stworzone warunki pozwolą uczniom poszerzać umiejętności, rozwijać zainteresowania, z wiarą patrzeć w przyszłość.
 
wjt.jpg
 
przemwienie.jpg
chopcy.jpg

 Licznie zgromadzeni w CKiSz mogli  także wysłuchać koncertu saksofonowego Klaudii Cywińskiej  i występu wokalnego Anny Andrzejewskiej. Pani Maria Trzcińska i Wiesława Gańko przedstawiły bogatą informację o projekcie, omówiły, jakie działania będą prowadzone podczas jego realizacji.  Na konferencji przedstawiono zebranym bardzo interesującą prezentację, która przybliżyła pracę oraz ciekawe inicjatywy prowadzone we wszystkich szkołach z terenu gminy Sierpc. Podkreślono fakt, że poprzedni realizowany przez gminę projekt "Wiedza kluczem do kariery dla uczniów gminy Sierpc" zakończył się sukcesem, gdyż ogromna grupa beneficjentów jest obecnie studentami różnorodnych kierunków studiów matematyczno-przyrodniczych oraz informatyki.
                                      
ania.jpg
 klaudia.jpg
 

Na koniec zaproszono wszystkich uczniów biorących udział w projekcie "Szkoła równych szans!" na scenę do pamiątkowego zdjęcia. Słodkim akcentem uroczystości był wielki, imponujący tort ufundowany przez Wójta Gminy Sierpc. Konferencję przygotowały: Pani Maria Trzcińska, Pani Agnieszka Bajkowska, Pani Małgorzata Korpolińska. torcik.jpg tort_kon.jpg
 dzieci_2.jpg  dzieci.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 

Odpady komunalne

   
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł
 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie