Strona główna 15.10.2018.  

Unia Europejska    


KAMPANIA SPOŁECZNA - Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

   22 września 2017 roku w Zespole Szkół w Borkowie Kościelnym odbyło się spotkanie w ramach kampanii pod nazwą: „Jesteś widoczny, Jesteś bezpieczny". Akcja ta zorganizowana została przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Gminy w Sierpcu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Płocku. Uczestniczyły w niej również instytucje odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa na terenie powiatu sierpeckiego, w tym sierpeccy policjanci.


borkowo_3.jpg

 

         W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej oraz II gimnazjum w Borkowie Kościelnym. Celem akcji było podnoszenie świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 borkowo_2.jpg wborkowo.jpg

 

        Po przemówieniach gości uczniowie zostali obdarowani elementami odblaskowymi: opaskami zapinanymi na rękę oraz zawieszkami, które można przypiąć do ubrania lub plecaka. W dalszej części spotkania omówiono zasady udzielania pierwszej pomocy, a biorący udział w spotkaniu uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem profesjonalnych ratowników.

 borkowo_wd.jpg

Następnie wyświetlono uczniom filmy edukacyjne „...Tak, chcę być bezpieczny" . W ostatniej odsłonie tego spotkania pracownicy WORD z Płocka zaproponowali uczniom  rowerowy tor przeszkód, na którym mogli oni sprawdzić swoje umiejętności.

 

 dsc01471.jpg borkowo11.jpg
 dsc01560.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 

Odpady komunalne

   
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł
 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie