Strona główna 20.10.2018.  

Unia Europejska    


WOLONTARIUSZE Z BORKOWA NAJLEPSI NA MAZOWSZU

     7 listopada 2016r. podczas uroczystej gali w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyło się podsumowanie konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu 2016". Oceniano tu głównie zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność i partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach.

1.jpg

 

I miejsce w tym konkursie zajął Szkolny Klub Wolontariatu "Pomocna dłoń" z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym. W uzasadnieniu przyznania tak wysokiego, zaszczytnego miejsca, czytamy, iż wolontariusze angażują się w działania na rzecz drugiego człowieka w wielu obszarach - pracują z osobami niepełnosprawnymi, osobami starszymi, organizują zbiórki żywności, pomagają w schronisku. Ich postawa może być wzorem oraz inspiracją dla innych. Bezinteresowna pomoc, empatia i kreatywność 50-osobowej grupy wolontariuszy sprawia, że jest ona źródłem ich wewnętrznej satysfakcji i motywacją do dalszego działania na polu wolontarystycznym. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego odebrały opiekunki Klubu Pani Anita Marlęga i Pani Małgorzata Korpolińska w towarzystwie wolontariuszy z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym. Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie. Konkurs jest okazją, by w szczególny sposób podziękować wolontariuszom, na co dzień pracującym w różnych środowiskach. Rywalizacja konkursowa pokazała wielobarwność i różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy są obecni niemalże we wszystkich sferach życia społecznego.„Mazowieckie Barwy Wolontariatu” to regionalny etap konkursu „Barwy Wolontariatu”, którego pomysłodawcą i organizatorem na poziomie ogólnopolskim jest Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce. Wyłonieni laureaci są automatycznie finalistami konkursu ogólnopolskiego.

2.jpg

 

3.jpg 4.jpg

 

Podczas uroczystości podsumowano także XVII edycję konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego. Adam Struzik podczas gali wręczył nagrody 10. laureatom tego konkursu – osobom wybitnym i aktywnym społecznie na rzecz Mazowsza. Uroczystą galę wręczenia nagród laureatom  uświetniły koncert Marcina Wyrostka, a także pokazy tańca w wykonaniu Anny Głogowskiej i Jana Klimenta. Wolontariuszom i opiekunom serdecznie gratulujemy sukcesu i zdobycia prestiżowej nagrody.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 

Odpady komunalne

   
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł
 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie