Strona główna arrow Aktualności arrow Gminny Festyn Strażacki połączony z 65-leciem Orkiestry OSP Goleszyn 23.09.2018.  

Unia Europejska    


Gminny Festyn Strażacki połączony z 65-leciem Orkiestry OSP Goleszyn

     W dniu 4 maja 2013 roku w miejscowości Goleszyn odbył się Gminny Festyn Strażacki połączony z 65 - leciem Orkiestry OSP Goleszyn.

1.jpg

4 maja obchodzony jest Dzień Świętego Floriana, który jest patronem wykonawców zawodów związanych z ogniem m.in. Strażaków. Tegoroczne Święto Strażaków zbiegło się z 65 - leciem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Goleszyn. Kapelmistrzem Orkiestry jest druh Edward Wielgócki, który od wielu lat prowadzi Orkiestrę i towarzyszy muzykom podczas konkursów i przeglądów.

W Festynie udział wzięli zaproszeni goście m. in. Pani Julia Pitera - Posłanka na Sejm RP, Pan Zbigniew Wiśniewski – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Pan Radosław Lewandowski - Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, Pan Jan Laskowski – Starosta Powiatu Sierpeckiego, Pan Zbigniew Chmielewski – Sekretarz Powiatu Lipnowskiego, Pan Krzysztof Dąbrowski – Wójt Gminy Tłuchowo i Pani Wioletta Kuczmarska – Przewodnicząca Rady Gminy Tłuchowo.

2.jpg

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji strażaków, której przewodniczył kapelan strażaków powiatu sierpeckiego - ks. Andrzej Zakrzewski.

3.jpg

Kolejnym punktem uroczystości były przemówienia okolicznościowe gospodarzy oraz zaproszonych gości.

4.jpg 5.jpg
6.jpg 7.jpg 8.jpg
9.jpg 10.jpg

Uroczystość była również poświęcona promocji książki „Zawsze wierni” ks. Kan. Andrzeja Zakrzewskiego – kapelana strażaków pow. Sierpeckiego. Publikacja jest upamiętnieniem historii ruchu strażackiego na terenach obecnej gminy Sierpc. Jest również zatrzymaniem w naszej pamięci imion i nazwisk druhów, którzy zakładali jednostki OSP, troszczyli się o ich rozwój, budowali strażnice, a przede wszystkim bronili życia i mienia okolicznych mieszkańców. Dzięki tej książce również współcześni strażacy przejdą do historii jako spadkobiercy i kontynuatorzy dzieła swoich dziadków i ojców, zgodnie ze strażacką dewizą „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

 

11.jpg
12.jpg

Ponadto odbył się również jubileuszowy Koncert Młodzieżowej Orkiestry OSP Goleszyn, po zakończeniu którego jej członkowie otrzymali odznaczenia jubileuszowe a odznaczenia specjalne – Krzyż Koronny otrzymali: Wójt Gminy Sierpc – Tadeusz Prekurat, druh Edward Wielgócki i ks. Andrzej Zakrzewski.

 

13.jpg 14.jpg 15.jpg

 

16.jpg

Następnie druhowie stanęli na starcie biegu na 1000 m rywalizując o Puchar św. Floriana, pierwszy linię mety przekroczył: Mateusz Biegański, następni linię mety przekroczyli Piotr Welenc i Dawid Bartkowski.

 

17.jpg 18.jpg 19.jpg

 

20.jpg 21.jpg

Druhowie rozegrali także mecz o Puchar Kapelana Strażaków powiatu sierpeckiego, drużyna druhów z gminy Sierpc zmierzyła się z drużyną strażaków z gminy Tłuchowo. Wójt Gminy Sierpc Tadeusz Prekurat wspólnie z Wójtem Gminy Tłuchowo Krzysztofem Dąbrowskim rozpoczęli mecz, który zakończył się wynikiem 4:0 dla gospodarzy.

 

22.jpg 23.jpg
24.jpg 25.jpg
26.jpg 27.jpg

Po zakończeniu części oficjalnej oraz zmaganiach sportowych wszyscy uczestnicy uroczystości zaproszeni zostali do wspólnej Majówki, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Nagłośnienie, obsługę techniczną uroczystości oraz wykonanie programu muzycznego przez zespół Miro-Mar Andrzej Mosakowski sfinansowane zostały przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 

Odpady komunalne

   
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł
 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg